logo

İŞÇİ TEDİYE ÜCRET ÖDEMELERİ NE ZAMAN

İŞÇİ TEDİYE ÜCRET ÖDEMELERİ NE ZAMAN

Kamuda çalışan işçilere, yıl içerisinde dört taksitle ilave tediye ödemesi gerçekleştiriliyor. Ek ödenek ve para desteği anlamı haline gelen tediye kelimesi, sosyal medyanın gündeminde. Kamuda işçi statüsünde çalışan vatandaşlara, aylık net maaşlarının 13 günlük ücreti ek olarak maaşlarına yansıtılıyor. Tediyelerin ikinci taksiti Mayıs ayında yatırılmıştı. Peki, tediye ödemelerinden üçüncü ve dördüncü taksitler ne zaman yatırılacak? İşte tediye ödemeleri hakkında son gelişmeler…

TEDİYE TAKSİTİ NE ZAMAN YATACAK?

Yıl içerisine dört taksit olarak ödenen tediye ödemlerinde ikinci taksit, mayıs ayında hesaplara geçmişti. Tediye ödemelerinin üçüncü ve dördüncü taksitleri Ağustos ve Aralık ayından ödenmesi planlanıyor. Ancak, bakanlık kaynaklarını, 31 Temmuz’da başlayacak Kurban Bayramı öncesinde tediye ödemelerinde üçüncü taksitin yatırılabileceğini belirtiyor.

KİM, NE KADAR TEDİYE ALACAK?

Kamuda kadroya geçen taşeron işçiler de dahil olmak üzere kamuda görev yapan işçilerin tamamına 13 günlük ücretleri üzerinden tediye ödemesi yapılacak. Bu kapsamda asgari ücretle çalışan bir işçiye 13 günlük ücreti karşılığı en az 913 TL ilave tediye ödenecek. Kamu işçisinin ücreti arttıkça eline geçen tediye miktarı da artacak. Örneğin, 3.000 TL brüt ücreti olan bir kamu işçisine 929 TL, 3.500 TL brüt ücreti olan kamu işçisine 1.084 TL, 4.000 TL brüt ücreti olan kamu işçisine 1.239 TL ilave tediye ödenecek.

Etiketler: » » »
613 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ