logo

PTT İHTİYAÇ KREDİSİ ŞARTLARI VE LİMİTLERİ NELER ???

PTT İHTİYAÇ KREDİSİ ŞARTLARI VE LİMİTLERİ NELER ???

Haziran 2020 döneminde çok sayıda banka müşterilerinin nakit ihtiyaçları için sundukları kredi olanakları ile dikkat çektiler. 

Bu süreçte maaşını PTT’den alan yada PTT aracılığıyla kredi kullanmak isteyen vatandaşlar için de bazı olanaklar bulunuyor. Bizlerde PTT üzerinden kredi kullanımlarına ilişkin ayrıntıları derledik. İşte Haziran 2020 döneminde PTT ihtiyaç kredisi kullanım detayları. 

PTT İHTİYAÇ KREDİSİ KAMPANYALARI

Öncelikle PTT ihtiyaç kredisi kullanımları doğrudan yapılmaz. PTT ile anlaşmalı olan bankalar, kurum müşterilerine özel faiz oranları ile kredi imkanı sunarlar. Müşteriler PTT üzerinden bu bankalardan kredi kullanırlar ancak ödemeler ve diğer detaylar PTT üzerinden tamamlanır. PTT ile anlaşmalı olan bankala ise şunlar; 

* TEB, Aktifbank, Vakıfbank, ING Bank, Burgan Bank, Denizbank

PTT KREDİ KULLANIM ŞARTLARI NELERDİR?

İhtiyaç kredisini PTT üzerinden kullanacak olan vatandaşların sağlamaları gereken koşullar bulunuyor. Bu koşulların sağlanmaması durumunda ise PTT aracılığıyla kredi kullanmak mümkün olmuyor. Bu kapsamda sağlanması gereken koşullar maddeler halinde şunlar;

* PTT’den kredi çekmek için başvuruda bulunan kişinin kredi kullanımına engel durumu olmaması gerekiyor. Maaşını PTT’den alanlar ihtiyaç kredilerini kurumdan daha uygun olanaklarla kullanabilirler. Ancak PTT kredisi kullanımı için maaş müşterisi olma zorunluluğu bulunmuyor. Bunun yanında yaş sınırının bulunduğu kredi olanaklarında müşterilerin 85 yaşından küçük olması gerekiyor. 

KREDİ KULLANIM LİMİTLERİ

PTT üzerinden kullanılacak kredi limitleri ise bankadan bankaya değişiyor. Bazı bankalar 55 bin TL’ye kredi kullanım limiti sağlarken bazı bankar ise en fazla 20 bin TL limit sağlıyor. İşte bankalaarın PTT kredi limitleri. 

Burgan Bank PTT ihtiyaç kredisi limiti 55.000 TL

Aktif Bank PTT ihtiyaç kredisi limiti 30.000 TL

Denizbank PTT ihtiyaç kredisi limiti 36.000 TL

ING Bank PTT ihtiyaç kredisi limiti 45.000 TL

TEB PTT ihtiyaç kredisi limiti 40.000 TL

Vakıfbank PTT ihtiyaç kredisi limiti 20.000 TL

Etiketler: » » »
675 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ